Δικαιολογητικά Εγγραφής στην Α’ τάξη

Παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών, που πρόκειται να εγγραφούν στην Α’ τάξη του σχολείου μας, να προσκομίσουν τα απαραίτητα πιστοποιητικά-δικαιολογητικά από 1 έως 20 Μαρτίου 2022.

Κατά το σχολικό έτος 2022-2023 στην Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016.

Δικαιολογητικά εγγραφών:

• Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας(Αναζητείται από τη διεύθυνση του σχολείου).
  • Βιβλιάριο εμβολίων του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται.
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή(Α.Δ.Υ.Μ).
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας.
  • Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου.

Παρακαλώ για την προσκόμιση των δικαιολογητικών να επικοινωνείτε πρώτα στο τηλέφωνο του Δ.Σ Πολυπλάτανου 2332047500.