Η υπόσχεση γίνεται πράξη!!!

Τον Δεκέμβρη που μας πέρασε, με ενέργειες του Δήμου Η.Π.Νάουσας, έγινε   στο Δημοτικό Σχολείο Αρχαγγέλου η  κοπή των πανύψηλων και ταυτόχρονα επικίνδυνων πεύκων, δέντρων που ήταν σε πολύ μικρή απόσταση από το κτίριο του Σχολείου. Οι πρωτεργάτες αυτής της ενέργειας, ο  Αντιδήμαρχος κ. Καραγιαννίδης Αντώνης και ο Πρόεδρος Ζερβοχωρίου (εκεί υπάγεται διοικητικά ο Αρχάγγελος) κ. Σταμπολίδης Νίκος, είχαν δώσει υπόσχεση στους μαθητές ότι πολύ σύντομα θα φυτευθούν στον περίγυρο του αύλειου χώρου του Σχολείου νέα, όμορφα, καλλωπιστικά δέντρα, δέντρα που, όταν μεγαλώσουν, θα προσφέρουν ομορφιά και ίσκιο σε όλους τους μαθητές του Σχολείου και όχι μόνο. Σήμερα Πέμπτη 9 Μαρτίου 2023  οι προαναφερθέντες κύριοι έκαναν την υπόσχεσή τους πράξη. Με τη βοήθεια των εργατών του Δήμου και με τη συμμετοχή όλων των μαθητών/τριών του Δημ. Σχ. Πολυπλατάνου – Αρχαγγέλου έγινε η δενδροφύτευση. Το Σχολείο μας ευχαριστεί θερμά τους  πάντοτε πρόθυμους να βοηθήσουν με έργα πρωτεργάτες του Δήμου – τον  Αντιδήμαρχο κ. Καραγιαννίδη Αντώνη και τον Πρόεδρο κ. Σταμπολίδη Νίκο, καθώς και τους εργάτες του Δήμου —  και υπόσχεται ότι θα φροντίζει και θα περιποιείται τα νεοφυτεμένα δέντρα μέχρι αυτά να μεγαλώσουν. Καλή ρίζα λοιπόν!!! Ευχαριστούμε πολύ!!!!