ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Οι μαθητές και μαθήτριες όλων των Τάξεων  του  Δημοτικού  Σχολείου Πολυπλάτανου, συνοδευόμενοι από τους αντίστοιχους εκπαιδευτικούς των τμημάτων παρακολούθησαν την Τρίτη 29/11/23 στο Βασιλικό θέατρο Θεσ/νίκης την παράσταση του Κθβε : Γκάρης το μιούζικαλ.  Η παράσταση της Παιδικής Σκηνής του ΚΘΒΕ,  μιλάει για αξίες ζωής όπως η αποδοχή της διαφορετικότητας, η προσφορά στον συνάνθρωπο και η δύναμη της αγάπης που ανατρέπει ακόμα και τους νόμους της φύσης. Χιούμορ, συγκίνηση, χορός, τραγούδια. Οι ήρωες, οι φίλοι μας τα ζώα, ανοίγουν διάλογο με τους θεατές που παρακολουθούν να στήνεται επί σκηνής το πιο διασκεδαστικό πάρτι.
«Η αγάπη είναι σαν το τριφύλλι: ρίχνεις μερικούς σπόρους και αυτό φυτρώνει και απλώνεται και γεμίζει ολόκληρο το χωράφι»